Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów kobieta nie straciła 53 000 złotych

Data publikacji 05.11.2018

Policjanci ze Śródmieścia i stołeczni wywiadowcy zatrzymali 6 mężczyzn w wieku 15 i 16 lat podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta” i usiłowanie dokonania takiego przestępstwa. 4 osoby zostały zatrzymane w chwili, kiedy próbowały odebrać pieniądze od pokrzywdzonej. Kolejne dwie osoby zamieszane w to i inne tego typu przestępstwa policjanci zatrzymali już następnego dnia. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz funkcjonariusze ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali w sumie 6 osób podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta” oraz usiłowanie dokonania takiego oszustwa. Pierwsze 4 osoby tzw. odbieraki, wpadły w zasadzkę na gorącym uczynku przestępstwa w chwili, kiedy podając się za policjanta próbowały odebrać od pokrzywdzonej  koperty z pieniędzmi.

Kobieta na polecenie oszustów, którzy pod pretekstem rzekomo prowadzonej akcji wymierzonej w przestępców zadzwonili do jej mieszkania poszła do trzech banków, w których ze swoich kont wypłaciła w sumie ponad 53 000 złotych.

Na czas akcji gotówka miała trafić do depozytu, a po wszystkim zostać zwrócona. Miało to zapobiec stracie pieniędzy przez niedoszłą ofiarę i pomóc w zatrzymaniu oszustów. Zmanipulowana 72-latka udała się we wskazane miejsce, aby przekazać oszczędności życia fałszywym, jak się później okazało policjantom.

Już następnego dnia policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby zamieszane w to i inne tego typu przestępstwa, do których doszło w ostatnim czasie na terenie innych warszawskich dzielnic. To także jeden „odbierak” i jeden „werbownik”.

Nieletni sprawcy czynów karalnych za usiłowanie oszustwa i dokonanie kilku innych odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

rsz/mb


 

Powrót na górę strony