Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali życie niedoszłemu samobójcy

Data publikacji 05.11.2018

Dzielnicowi uratowali życie 38 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna, który miał problemy rodzinne, w akcie desperacji targnął się na własne życie. Gdyby policjanci znaleźli go kilka minut później, mógłby już nie żyć.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który z uwagi na kłopoty rodzinne chce popełnić samobójstwo. Z informacji uzyskanych od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, że mężczyzna znajduje się na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu w rejonie ulicy Obozowej.

Informacja natychmiast została  przekazana do wszystkich patrolujących miasto policjantów. Najbliżej miejsca zdarzenia znajdował się dzielnicowy Zasola, który natychmiast zaczął poszukiwania mężczyzny, po chwili dołączyli do niego dwaj dzielnicowi sąsiednich rejonów Osiedla Błonie i Brzezinki.

Dzielnicowi trafnie wytypowali miejsce, w którym mógł znajdować się desperat. Już po chwili funkcjonariusze zauważyli mężczyznę wiszącego na jednym z drzew. Błyskawicznie znaleźli się przy nim i podtrzymując duszącego się zdjęli mu pętlę z szyi a następnie udzielili pierwszej pomocy. Do przyjazdu ratowników medycznych monitorowali jego funkcje życiowe, gdyż miał problemy z oddychaniem.

Przypominamy,  że w każdym powiecie na terenie kraju, znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

KWP Kraków / mm

Powrót na górę strony