Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był pijany

Policjanci jaworskiej komendy namierzyli osobowe mitsubishi, którego kierujący, na krótkim odcinku drogi, popełnił kilka wykroczeń w ruchu drogowym. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca znacznie przyśpieszył nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po szybkim pościgu okazało się, że ujęty mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Grozi mu tera kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komendy policji w Jaworze, w trakcie pomiaru prędkości jazdy, namierzyli osobowe mitsubishi, którego kierujący na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania. Ponadto w trakcie ucieczki kierujący nadal popełniał szereg wykroczeń, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się w polu, po tym jak mężczyzna porzucił pojazd i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką. Mundurowi nie dali mu jednak żadnych szans. Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec Zakopanego, który posiadał w organizmie blisko promil alkoholu.

Amator jazdy na „podwójnym gazie” usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był pijany
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był pijany
Powrót na górę strony