Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani listami gończymi w rękach Policji

Data publikacji 20.04.2006

Dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi zatrzymali policjanci z KWP w Katowicach. Zatrzymani poszukiwani byli od kilku lat przez Sądy w Skarżysku Kamiennej, Starchowicach, Oleśnie i Katowicach. Obaj byli też wcześniej skazani prawomocnymi wyrokami na kary pozbawienia wolności za m.in. kradzieże samochodów i czynną napaść na policjantów.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością samochodowa KWP w Katowicach zatrzymali w Częstochowie dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Zatrzymani mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego w wieku 24 i 31 lat, poszukiwani byli od kilku lat przez Sądy w Skarżysku Kamiennej, Starchowicach, Oleśnie i Katowicach. Obaj skazani byli prawomocnymi wyrokami sądów na kary pozbawienia wolności za kradzieże samochodów, paserstwo, oszustwa i czynną napaść na policjantów.

W chwili zatrzymania posiadali przy sobie fałszywe dokumenty. Jak wynika z ustaleń śledztwa prowadzonego przez śląskich policjantów, zatrzymani mężczyźni brali najprawdopodobniej udział w zdarzeniu w Pyskowicach, do którego doszło 14 lutego br. W tym dniu około 11.00 policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach, wspierani przez policyjnych antyterrorystów, zatrzymali dwóch znanych funkcjonariuszom złodziei samochodów.

Akcja miała dramatyczny przebieg: przestępcy przyjechali na miejsce zaplanowanego zatrzymania samochodem marki Audi Allroad na obcych numerach rejestracyjnych. Policjanci natychmiast przystąpili do obezwładnienia i zatrzymania mężczyzn, blokując drogę nieoznakowanym radiowozem. W czasie, kiedy dwóch przestępców zostało już wyciągniętych z samochodu, kierowca Audi staranował radiowóz blokujący drogę i uciekł w kierunku Gliwic. Policjanci w tym momencie otworzyli ogień z broni służbowej, by unieruchomić odjeżdżający samochód. Mimo to, przestępcy udało się odjechać. Kilkanaście minut później policjanci uczestniczący w pościgu odnaleźli porzucony samochód w Gliwicach - wewnątrz auta znajdowały się trzy sztuki broni palnej oraz radiostacja nastawiona na policyjną częstotliwość. Ślady krwi na fotelu kierowcy świadczyły o tym, że uciekinier został zraniony.

Dwaj zatrzymani podczas akcji w Pyskowicach przestępcy to: 29-letni mieszkaniec Warszawy, poszukiwany listami gończymi m.in. za udział w zorganizowanej zbrojnej grupie przestępczej oraz 29-letni mieszkaniec Sosnowca, Tomasz D.
Powrót na górę strony