Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa przestępcza z zarzutami

Data publikacji 09.11.2018

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu rozbili grupę podejrzaną o zorganizowaną działalność przestępczą. Mieli trudnić się sutenerstwem, stręczycielstwem i wymuszeniami. Podczas zorganizowanej akcji policjanci zatrzymali 9 osób, w wieku od 29 do 62-lat. Wpadł również ich lider – 42-letni Rafał L. Odpowie on za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Sąd tymczasowo aresztował 6 osób. Zatrzymani usłyszeli zarzuty między innymi udziału w grupie przestępczej i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji.

Od dłuższego czasu, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Opolu, zajmowali się sprawą grupy trudniącej się stręczycielstwem i czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Jak wynika z ustaleń opolskich kryminalnych, kobiety które świadczyły usługi seksualne, część pieniędzy musiały oddawać sutenerom. Trudniły się one prostytucją zarówno na drogach wylotowych z Opola jak i w mieszkaniach na terenie miasta. Praca naszych śledczych pozwoliła na zatrzymanie 9 osób, zamieszanych w tą przestępczą działalność.

6 listopada opolscy kryminalni przy wsparciu antyterrorystów, weszli do kilkunastu mieszkań na terenie Opola, gdzie miały przebywać podejrzewane osoby. Typowania okazały się trafne. Łącznie policjanci zatrzymali 8 mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy mają od 29 do 62 lat i są mieszkańcami Opola, a jedna województwa Wielkopolskiego. 7 z zatrzymanych podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wszyscy o czerpanie korzyści z prostytucji. Wobec 6 z nich sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt. 3 pozostałe osoby objęte zostały policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat więzienia, a za jej założenie i kierowanie do 10 lat. Z takim wymiarem kary musi się liczyć 42-letni Rafał L. Pozostałe zarzuty wobec zatrzymanych dotyczą między innymi czerpania korzyści majątkowych z prostytucji w ramach grupy przestępczej oraz uczynienie z tego przestępstwa stałego źródła dochodu. Grozi za to do 7,5 roku więzienia.

Film Grupa przestępcza z zarzutami

Pobierz plik Grupa przestępcza z zarzutami (format mp4 - rozmiar 4.19 MB)

Powrót na górę strony