Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozpowszechnianie treści o charakterze faszystowskim

Data publikacji 12.11.2018

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatury w Gdańsku zatrzymali trzech mężczyzn mogących mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach. W ich mieszkaniach funkcjonariusze zabezpieczyli tysiące ulotek, naklejek, rysunków i innych materiałów propagujących mowę nienawiści. Mężczyznom przedstawiono zarzuty m.in. rozpowszechniania i prezentowania treści o charakterze faszystowskim.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatury w Gdańsku zatrzymali trzech mieszkańców woj. pomorskiego, którzy mogą mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach. Podczas oględzin, w miejscach ich zamieszkania, policjanci znaleźli liczne materiały przedstawiające symbole, znaki i rysunki faszystowskie oraz treści świadczące o rasizmie. Zabezpieczono komputery, dyski, sztylet z symbolem swastyki oraz tysiące ulotek i naklejek propagujących mowę nienawiści.

Trzej mężczyźni, w wieku 22-23 lata, noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili im zarzuty m.in. posiadania, rozpowszechniania i prezentowania treści  o charakterze faszystowskim lub nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych czy rasowych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • Zatrzymani za rozpowszechnianie treści o charakterze faszystowskim
  • Zatrzymani za rozpowszechnianie treści o charakterze faszystowskim
  • Zatrzymani za rozpowszechnianie treści o charakterze faszystowskim

Opis filmu: Zatrzymani za rozpowszechnianie treści o charakterze faszystowskim

Powrót na górę strony