Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy stworzył zagrożenie dla mieszkańców uszkadzając koparką rurę gazową podczas prac ziemnych

Data publikacji 15.11.2018

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego operatora koparki, który podczas prac ziemnych nieumyślnie sprowadził zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna uszkodził rurę zasilania gazem, wskutek czego doszło do wycieku gazu. W ten sposób naraził zamieszkujące w pobliżu osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Z budynków ewakuowano 87 osób. Teraz za ten czyn oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nieumyślne sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

12 listopada br. około godziny 18.30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o uszkodzeniu rury zasilającej, w wyniku czego doszło do wycieku gazu na jednej z ulic miasta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do awarii doszło podczas prac ziemnych wykonywanych przez 37-letniego operatora koparki. W związku z zagrożeniem dla życia i zdrowia z okolicznych budynków ewakuowano 87 osób. Powiadomiono Zarządzanie Kryzysowe, które zorganizowało możliwość schronienia się w autobusach na czas trwania działań, powiadomiono również służby ratunkowe.

Okazało się, że operator był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Czynności na miejscu nadzorował prokurator rejonowy w Jeleniej Górze. Po usunięciu awarii osoby ewakuowane powróciły do swoich mieszkań. Operator koparki trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / mm

Powrót na górę strony