Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 15.11.2018

Policjanci białostockiej drogówki rozpoczęli działania w ramach rozpoczynającej się ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Widoczność pojazdu na drodze w okresie jesienno-zimowym jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślali to policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy dzisiaj w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku zainaugurowali kolejną prewencyjną inicjatywę, tym razem związaną ze światłami. Chodzi o to, aby zwrócić uwagę kierujących na konieczność zadbania i sprawdzenia stanu i jakości oświetlenia w pojazdach, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Działania w ramach akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” potrwają do 15 grudnia tego roku.

Podczas prowadzonych w tym obszarze kontroli policjanci będą sprawdzać przede wszystkim: sprawność poszczególnych układów oświetlenia pojazdu, poprawność ustawienia świateł pojazdu, stosowanie odpowiednich żarówek. W sytuacji obciążenia pojazdu pamiętajmy o właściwym ustawieniu świateł w pojazdach.  Mając na uwadze, stan oświetlenia pojazdu ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w przestrzeni ruchu drogowego, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności. Wprawdzie większość współczesnych samochodów oferuje dobre oświetlenie, trzeba jednak o nie zadbać. Dla bezpieczeństwa ważny jest stan wszystkich trzech elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienia świateł.

 

KPP w Augustowie

KPP w Sejnach 

Powrót na górę strony