Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrycja, Natalia i Dawid z gratulacjami od komendanta za wzorową postawę

Data publikacji 17.11.2018

Podziękowania i gratulacje za godną naśladowania postawę otrzymała od komendanta łukowskich policjantów trójka nastolatków. Młodzi ludzie będąc świadkami rozboju, wszczęli alarm i natychmiast poinformowali policjantów o kierunku ucieczki sprawcy podając szczegóły wyglądu napastnika. Po kilku minutach, mundurowi zatrzymali sprawcę rozboju, zaś skradzioną przez niego torebkę, przekazali pokrzywdzonej właścicielce.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Troje nastolatków zauważyło, że na ul. Rogalińskiego w Łukowie kobieta została pobita przez mężczyznę, który następnie ukradł jej torebkę. Reagując na tę sytuację, młodzi ludzie wszczęli alarm.  Spłoszony przez nich napastnik z łupem w ręku rzucił się do ucieczki.

Młodzi ludzie natychmiast poinformowali o zdarzeniu dyżurnego łukowskiej komendy,  opisując przebieg zajścia i wskazując, kierunek ucieczki sprawcy. Nastolatkowie podali też szczegóły wyglądu napastnika.

Po kilku minutach, dzięki tym informacjom mundurowi zatrzymali w parku sprawcę rozboju. Znaleźli przy nim przedmioty pochodzące z torebki pokrzywdzonej kobiety. Na szczęście 64-latce nic poważnego się nie stało. Kobieta odzyskała swoją własność.

Postawa nastolatków spotkała się z ogromną aprobatą łukowskich policjantów.  Wczoraj Patrycja, Natalia i Dawid razem z rodzicami przyjęli zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie i odwiedzili policyjną jednostkę.  Nastolatkowie otrzymali gorące podziękowania i słowa uznania. Nadkom. Leszek Misiak podziękował młodzieży za ich wzorową i obywatelską postawę.

Dziękując za natychmiastową reakcję, zaangażowanie i pewność siebie nadkom. Misiak przekazał Patrycji, Natalii i Dawidowi m.in. listy gratulacyjne. Komendant pogratulował również rodzicom nastolatków, zaznaczając, że postawa ich dzieci winna być przykładem i wskazówką dla innych. Swoim działaniem młodzież pokazała, że należy przełamywać stereotypy wobec biernych zachowań i że można skutecznie przyczyniać się do ujęcia sprawców przestępstw i wykroczeń. Taka postawa z całą pewnością zasługuje na pochwałę i wyróżnienie.

(KWP w Lublinie / wsz)

Powrót na górę strony