Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagają nie tylko na służbie

Data publikacji 20.11.2018

Chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi przyświeca policjantom nie tylko, gdy zakładają mundur, ale także w czasie wolnym. Przykładem tego jest postawa st. sierż. Anny Hanus-Witko i dzielnicowego st. asp. Łukasza Kudyby, którzy nie pozostali obojętni na los mieszkańców Niemstowa. Funkcjonariusze wykończyli i umeblowali pokój dla ich córki.

Dwoje policjantów z Posterunku Policji w Cieszanowie, znając trudną sytuację rodziny, która w czerwcu tego roku, w pożarze domu straciła cały swój dobytek, postanowili przyłączyć się do pomocy. Kiedy st. sierż. Anna Hanus-Witko poznała bliżej los rodziny, widząc ich trudną sytuację mieszkaniową, razem z dzielnicowym st. asp. Łukaszem Kudybą wpadli na pomysł wykończenia i umeblowania pokoju jednego z dzieci.

Wśród swoich znajomych zorganizowali zbiórkę pieniędzy, która pozwoliła na zakup farb, mebli i pozostałych rzeczy potrzebnych do wykończenia jednego z pokoi. Dowodem na to, że taka akcja pociąga za sobą chęć niesienia pomocy wśród innych, może być fakt, że gdy w jednym z marketów budowlanych poprosili o rabat i powiedzieli w jakim celu działają, okazało się, że właściciel sklepu zdecydował, że przekaże im panele i akcesoria podłogowe za darmo. Następnie w czasie wolnym od służby, pomiędzy pracą a obowiązkami domowymi, policjanci z pomocą kilku znajomych wykończyli, pomalowali i umeblowali pokój dla 12-letniej dziewczynki.

Kiedy sytuacje życiowe zaskakują nas, nie zawsze pozytywnie, bardzo ważne jest wtedy, żeby mieć kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Pomaganie innym, to chyba najważniejsza część policyjnej służby. Daje ogromną satysfakcję i zadowolenie, że można było sprawić komuś radość.

mtp

  • pokój przed wykończeniem
  • pokój przed wykończeniem
  • efekt końcowy
  • efekt końcowy
  • st. sierż. Anna Hanus-Witko i st. asp. Łukasz Kudyba
Powrót na górę strony