Poszukiwanemu chciał pomóc drugi poszukiwany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwanemu chciał pomóc drugi poszukiwany

Data publikacji 20.11.2018

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w mieszkaniu swojej partnerki. Ciążył na nim wyrok 4 lat pozbawienia wolności za handel narkotykami. Drugi wpadł w ręce policjantów, gdy chciał przekazać paczkę koledze osadzonemu w policyjnym areszcie. On z kolei zapłacił grzywnę za wcześniej popełnione wykroczenie.

W ostatni weekend, kryminalni z Namysłowa zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 45-letni mieszkaniec miasta, aby uniknąć kary więzienia za handel narkotykami, wyjechał za granicę, gdzie ukrywał się ponad pół roku. Na weekend przyjechał do Namysłowa, odwiedzić swoich znajomych. Nie uszło to uwadze policjantów, którzy zatrzymali go w mieszkaniu jego partnerki.

Znajomi mężczyzny zorganizowali paczkę z rzeczami osobistymi i odzieżą, którą postanowili dostarczyć zatrzymanemu koledze. Pakunek na komendę przyniósł 39-letni kolega zatrzymanego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że on także jest poszukiwany. Miał być doprowadzony do zakładu karnego za popełnione wykroczenie. Mógł on jednak wpłacić grzywnę na konto wskazane przez sąd. 39-latek skorzystał z tej możliwości.

Natomiast 45-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 lata za popełnione wcześniej przestępstwa.

 

Wypowiedź - mł. asp. Paweł Chmielewski, oficer prasowy KPP Namysłów - Poszukiwanemu chciał pomóć drugi poszukiwany

Ładowanie odtwarzacza...
1.3 MB
Wypowiedź - mł. asp. Paweł Chmielewski, oficer prasowy KPP Namysłów - Poszukiwanemu chciał pomóć drugi poszukiwany
Powrót na górę strony
Polska Policja