Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na niepełnosprawną osobę

Data publikacji 21.11.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Ciechanowie zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój na mężczyźnie na wózku inwalidzkim. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat więzienia.

Kilka dni temu w centrum Ciechanowa pokrzywdzony mężczyzna został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, z którymi wcześniej spożywał alkohol. Z jego relacji wynikało, że sprawcy mieli go popchnąć, co doprowadziło do wywrócenia się wózka inwalidzkiego oraz spowodowało jego upadek. Następnie napastnicy zabrali mu plecak z artykułami spożywczymi oraz torbę, w której był telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi, kartami bankomatowymi i dokumentami.

Poinformowani o zajściu ciechanowscy policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnianiem sprawy. Dzięki ustaleniom operacyjnym w tej sprawie, już kilka dni później w ich ręce trafił 43-latek podejrzewany o udział w zdarzeniu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. W piątek sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 43-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Drugi mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. Wczoraj decyzją sądu 31-letni mieszkaniec Ciechanowa został tymczasowo aresztowany. Najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: kom. Jolanta Bym

Powrót na górę strony