Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał siłą wciągnąć 15-latkę do samochodu

Dzięki pracy policjantów z wydziału kryminalnego kartuskiej komendy odpowiedzialności karnej nie uniknie 31-letni mężczyzna, który podejrzany jest o zmuszanie do określonego zachowania 15-letniej dziewczyny w miejscowości Widlino. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali nad sprawą dotyczącą zmuszania do określonego zachowania przez nieznanego wówczas mężczyznę. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach pierwszą informację w tej sprawie otrzymali w piątek, 16 listopada br.. W godzinach przedpołudniowych do Komisariatu Policji w Żukowie przyszła matka ze swoja 15-letnią córką.

Śledczy przyjęli od niej zawiadomienie, z którego wynikało że tego samego dnia rano nieznany mężczyzna podjechał samochodem pod przystanek autobusowy gdzie stała jej córka. Najpierw zagadywał, a następnie wyszedł i chwycił 15-latkę za rękę i siłą chciał ją wciągnąć do samochodu. Dziewczyna wyjęła telefon i prawdopodobnie to speszyło mężczyznę.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i rozpoczęli zbieranie materiału dowodowego. Policjanci ustalali szczegóły i pracowali nad wytypowaniem sprawcy. Mundurowi przesłuchali wielu świadków, rozpytali okolicznych mieszkańców, jak również sprawdzali monitoring w okolicach zdarzenia. Funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku sporządzili z pokrzywdzoną portret pamięciowy mężczyzny.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie tożsamości sprawcy. Mundurowi we wtorek zatrzymali podejrzewanego mieszkańca powiatu gdańskiego w jego mieszkaniu.

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i procesowej 31-latek usłyszał zarzut, który dotyczy zmuszania przemocą do określonego zachowania. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje prokurator i sąd. Za przestępstwo z art.191 § 1 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony