Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego upamiętnił 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Data publikacji 23.11.2018

„Bóg, Honor, Ojczyzna! 100 lat Niepodległości Polski” - pod takim hasłem odbył się cykl koncertów Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Funkcjonariusze dali siedem koncertów. Występ galowy odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Patronat honorowy nad tym edukacyjno - patriotycznym przedsięwzięciem objął Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki.

Występ inauguracyjny trasy koncertowej pod tytułem „Bóg, Honor, Ojczyzna! 100 lat Niepodległości Polski” odbył się w Iławie. Następnie Chór Policji Garnizonu Warmińsko Mazurskiego wystąpił w Szczytnie, Kętrzynie, Ełku, Giżycku, Olsztynie i Nidzicy. Podczas koncertów można było usłyszeć takie utwory jak „Bogurodzica”,  „Czerwone maki na Monte Casino” czy „Przybyli ułani pod okienko”.

Galowy koncert Chóru Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego odbył się 9 listopada 2018 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie podczas uroczystej Gali z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszystkie koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych. Nie zabrakło wzruszeń i łez. Swoimi występami chórzyści uczcili jakże ważną dla naszego kraju, jubileuszową rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Chór Policji Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego, który powstał w 2016 roku działa pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Dyrygentką chóru i opiekunem muzycznym jest Małgorzata Górska-Dubowik. Prawie wszyscy jego uczestnicy chóru to czynni funkcjonariusze policji - zarówno początkujący jak również doświadczeni policjanci z ponad 20 -letnim stażem służby. W tym gronie są także pracownicy cywilni policji. Część z tych osób w czasie wolnym od służby lub pracy występuje w różnych zespołach muzycznych, zajmując się graniem i śpiewaniem profesjonalnie, pozostali to amatorzy - pasjonaci. Kilka osób w młodości uczyło się w szkole muzycznej śpiewu i gry na instrumentach, a teraz zapomniana pasja rozkwita w nich na nowo. Przygotowania do koncertów to bardzo żmudna i ciężka praca. Małgorzata Górska - Dubowik jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyła również Podyplomowe Studia chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Równolegle realizuje studia podyplomowe w zakresie Retoryki Funkcyjnej, Emisji i Rehabilitacji Głosu. Jest więc specjalistką w swoim fachu. Częścią chóru Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego jest również  czteroosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem podkom. Tomasza Marka z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Policjanci pracują już nad nowymi aranżacjami, tym razem będą to kolędy.

(ab)

Powrót na górę strony