Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki czujnej sąsiadce i działaniom funkcjonariuszy na czas udzielono pomocy mężczyźnie

Data publikacji 23.11.2018

Policjanci wraz ze strażakami uratowali starszego mężczyznę, po tym jak weszli do jednego z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego. Funkcjonariuszy na miejsce wezwała zaniepokojona kobieta. Zgłosiła, że od kilku dni nie widziała swojego sąsiada. Na szczęście dzięki czujnej sąsiadce i natychmiast podjętym przez  funkcjonariuszy działaniom, pomoc przyszła na czas.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zostali zaalarmowani przez mieszkankę powiatu, że od trzech dni nie widziała swojego sąsiada, a drzwi do jego mieszkania są zamknięte. Na pukanie do drzwi i nawoływanie, nikt z wnętrza mieszkania nie odpowiadał.

Z uwagi na to, że drzwi były zamknięte, policjanci weszli do środka przy pomocy strażaków. W mieszkaniu zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe.

Ratownicy przewieźli mężczyznę do szpitala, gdzie dalszej pomocy udzielili mu już lekarze. Działanie funkcjonariuszy uratowało mężczyznę, ale ogromną rolę w tym zdarzeniu odegrała sąsiedzka czujność.

(KWP we  Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony