Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polała się krew włocławskich służb mundurowych oraz mieszkańców

Data publikacji 23.11.2018

Włocławskie służby mundurowe wspólnie z mieszkańcami oddali prawie 12 litrów krwi w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania Niepodległości”. Organizatorem zbiórki był Klub HDK przy włocławskiej Policji, Straż Pożarna, Służba Więzienna i Straż Miejska oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Inicjatorami wspólnego oddawania krwi tak bardzo potrzebnej do ratowania ludzkiego życia były wszystkie służby mundurowe z Włocławka. To właśnie funkcjonariusze, niosąc pomoc przy różnego typu zdarzeniach, mają świadomość jak cennym darem jest krew dla potrzebujących. Akcja odbyła się wczoraj (22.11.18) w pomieszczeniach komendy Policji, gdzie klubowicze HDK Przy KMP we Włocławku oraz pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy przygotowali dla wszystkich "śmiałków" słodki poczęstunek. Poza grupą policjantów i pracowników Policji w akcji wzięli udział funkcjonariusze straży pożarnej, służby więziennej, straży miejskiej oraz mieszkańcy Włocławka.

Podczas akcji udało się zebrać prawie 12 litrów krwi, za co wszystkim darczyńcom dziękujemy. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że wspólna inicjatywa oddawania krwi na potrzeby ratowania życia i zdrowia innej osoby będzie kontynuowana.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.87 MB)

Powrót na górę strony