Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci realizują działania w ramach akcji „ZIMA 2018/19” - w trosce o osoby w trudnej sytuacji życiowej

W związku z okresem zimowym i znacznymi spadkami temperatur, dzierżoniowscy policjanci realizują wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, ale również osób będących pod wpływem alkoholu.

W ramach akcji "Zima 2018/2019" funkcjonariusze wraz z pracownikami OPS, na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiego rodzaju wsparcia w dotarciu do placówek pomagających osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wymagających opieki.

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu funkcjonariusze ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schroniska dla bezdomnych lub do miejsc gdzie otrzymają niezbędną pomoc.

Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie policji oraz pracownikom socjalnym wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. Nie bądźmy nieczuli również na osoby nietrzeźwe, które przebywają na mrozie. Wspólnie możemy im pomóc.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

  • Policjanci realizują działania w ramach akcji „ZIMA 2018/19” - w trosce o osoby w trudnej sytuacji życiowej
  • Policjanci realizują działania w ramach akcji „ZIMA 2018/19” - w trosce o osoby w trudnej sytuacji życiowej
Powrót na górę strony