Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy podpalenia promenady w Trzebieży zatrzymani

Data publikacji 26.11.2018

Zarzuty dotyczące wzniecenia pożaru, który stanowił zagrożenie dla mienia wielkiej wartości i który spowodował jego zniszczenie usłyszało dwóch mężczyzn, podejrzanych o podpalenie promenady w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Podejrzani zostali zatrzymani kilka godzin po zdarzeniu.

W nocy z piątku na sobotę, z 23 na 24 listopada br., spłonęło kilkaset metrów promenady z tworzywa sztucznego ułożonej na plaży w Trzebieży. Strażacy z sześciu zastępów straży pożarnej przez całą noc gasili płonące pomosty. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zabezpieczyli monitoring, na którym widać dwóch mężczyzn idących wzdłuż promenady. Jeden z nich trzymał w dłoni kanister. Dzięki czynnościom wykonanym przez policjantów oraz nagraniu z monitoringu szybko ustalono sprawców podpalenia.

Dwóch mieszkańców powiatu polickiego zostało zatrzymanych kilka godzin po zdarzeniu. 19 i 22-latek przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś ma zapaść decyzja o ich tymczasowym aresztowaniu.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony