Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne poszukiwania zaginionego mężczyzny. Pomógł policjant po służbie

Data publikacji 26.11.2018

Informacja o zaginięciu młodego mężczyzny oraz błyskawiczne i skuteczne działania policjantów, strażaków i służb leśnych, to sytuacja, która miała miejsce w minioną sobotę (26 listopada). Dzięki rodzinie zaginionego, która szybko sprawę zgłosiła Policji, mundurowi w kilka godzin po zgłoszeniu, odnaleźli 24-latka. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ mężczyzna miał problemy zdrowotne, a temperatura była niewiele wyższa od zera stopni. Nieoceniona w zakończeniu poszukiwań była pomoc policjanta po służbie podinsp. Emiliana Pala.

Działania policjantów w trakcie poszukiwań osób zaginionych muszą być szybkie i skuteczne. Nie ma miejsca o najmniejszy błąd czy chwilę zawahania. Od prawidłowo przeprowadzonych działań zależy przecież ludzkie zdrowie i życie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku poszukiwań osób schorowanych, starszych i dzieci, kiedy zdrowie i życie jest szczególnie zagrożone. W takich sytuacjach często podnoszony jest alarm dla całej jednostki Policji, tak aby poszukiwania szybko pozwoliły doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Taka sytuacja miała miejsce w sobotę (24 listopada br.). Do policjantów ze Strzelec Krajeńskich zgłosiła się rodzina młodego mężczyzny z informacją, że ten wyszedł z domu do lasu i nie ma z nim żadnego kontaktu. Sytuacja była bardzo poważna, bo 24-latek miał problemy zdrowotne, a temperatura była niewiele wyższa od zera stopni.

Zaraz po zgłoszeniu do pracy przystąpili policjanci, którzy sprawdzali wytypowane miejsca, do których zaginiony mógł pójść. Liczył się czas, bo mężczyzna nie był przygotowany do dłuższego przebywania na otwartym terenie. Dyżurny skierował do działań wszystkie dostępne patrole. W poszukiwania zaangażowali się również strażacy i służby leśne. Do pomocy w poszukiwaniach skierowano również specjalnie wyszkolonego psa.

Kiedy istniało duże ryzyko, że zrobi się ciemno, co bardzo skomplikowałoby poszukiwania, z pomocą przyszedł policjant po służbie. Podinspektor Emilian Pal - Zastępca Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Gorzowie Wlkp., zauważył w lesie młodego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zaginionego. Ta informacja szybko trafiła do policjantów ze Strzelec Krajeńskich. Okazało się, że informacja od podinsp. Emiliana Pala była na wagę złota, bo osoba przez niego wskazana, to zaginiony 24-latek. Mężczyzna przeszedł od miejsca zamieszkania kilkanaście kilometrów. Był przemarznięty, jednak dzięki szybkiemu odnalezieniu nic mu się nie stało. Trafił pod opiekę medyków.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony