Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki pomogły w ewakuacji sklepu

Data publikacji 27.11.2018

Zarzuty kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia mienia usłyszał 47-letni obywatel Gruzji zatrzymany przez wolskich policjantów. Z ustaleń wynika, że mężczyzna został „przyłapany” przez pracownika sklepu na kradzieży. Zaraz po tym, groził pracownikowi pozbawieniem życia. Dzięki pomocy policjantek, które w czasie wolnym przebywały w sklepie, podczas ewakuacji nikomu nic się nie stało. O dalszym losie mężczyzny dziś zdecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Całe zdarzenie rozegrało się dynamicznie. Z ustaleń wynika, że nieznany mężczyzna próbował skraść odzież i groził pozbawieniem życia pracownikowi sklepu. 47-latek był agresywny i w pomieszczeniu sklepu dokonał samookaleczenia. Mężczyzna został odizolowany do czasu przybycia patrolu Policji.

W tym czasie policjantki, które były w sklepie w czasie wolnym od służby, słysząc, co się dzieje, natychmiast zareagowały i pomogły w ewakuacji sklepu oraz wezwały patrol Policji.

Funkcjonariusze zatrzymali napastnika. Wezwane pogotowie ratunkowe udzieliło mężczyźnie pomocy. Zatrzymany 47-latek został doprowadzony do komendy. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. W prokuraturze podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia mienia. O jego dalszym losie dziś zdecyduje sąd.

(KSP /kp)

 

Powrót na górę strony