Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedna nocna służba, jeden patrol, dwóch zatrzymanych i zabezpieczone ponad kilogram amfetaminy oraz marihuany

Data publikacji 27.11.2018

Jedna załoga patrolowo-interwencyjna podczas jednej nocnej służby i dwóch podjętych interwencji zatrzymała dwie osoby z narkotykami oraz zabezpieczyła łącznie ponad kilogram amfetaminy i ponad 20 gramów marihuany. 20-letni Marcin S. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a 34-letni Tomasz K. odpowie za znaczną ilość narkotyków.

Pierwsza interwencja podjęta przez patrolowców rozpoczęła się około 20.15. Wtedy to policjanci zatrzymali do kontroli opla, w którym jechało trzech młodych mężczyzn. Od samego początku, kiedy tylko funkcjonariusze podeszli do samochodu, zauważyli , że pasażer siedzący na przednim fotelu jest bardzo zdenerwowany, trzęsły się mu ręce i drżał głos. Tłumaczył to zziębnięciem. Mundurowi wyczuli jednak wydobywającą się z auta silną woń charakterystyczną dla marihuany. Niedługo później okazało się, że 20-letni Marcin S. ukrywa w bieliźnie zawiniątka z suszem roślinnym. Zostały one zabezpieczone. W 4 pakietach łącznie znajdowało się prawie 20 gramów marihuany. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi.

Kilka godzin później, tej samej nocy, około 3.00, ci sami policjanci zwrócili uwagę na rowerzystę. Mężczyzna, kiedy zorientował się, że nadjeżdża radiowóz nagle skręcił i zaczął uciekać. W pierwszym momencie nie reagował też na wezwania do zatrzymania. Kilka przecznic dalej został jednak zatrzymany Od razu przyznał, że uciekał, bo przewozi narkotyki. Jak się okazało miał ponad kilogram amfetaminy, część w sprasowanym worku foliowym, część w zawiniątkach, do tego też kilka działek marihuany. Cały towar został zabezpieczony, a 34-letni Tomasz K. trafił do policyjnego aresztu.

Technicy kryminalistyki przeprowadzili stosowne testy i zważyli zabezpieczone substancje. Okazało się, że 20-latek miał prawie 20 gramów marihuany, a 34-latek ponad kilogram amfetaminy i kilka gramów marihuany. Śledczy z wydziału dochodzeniowego zebrali materiał dowodowy, Marcin S. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a 34-latek posiadania ich znacznej ilości.

jw/mb


 

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
Powrót na górę strony