Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z bieruńskiej komendy Policji, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej

Data publikacji 28.11.2018

24 listopada br., w Oświęcimiu dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, w czasie wolnym od służby, wyeliminował z ruchu drogowego pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy 69-letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Mieszkający w Oświęcimiu dzielnicowy, na co dzień pracujący w bieruńskiej komendzie Policji, w czasie wolnym od służby, wybrał się na zakupy do jednego z hipermarketów. Jadąc ulicą Zaborską dostrzegł dziwne manewry drogowe kierowcy volkswagena. Funkcjonariusz zaczął przypuszczać, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W związku z powyższym powiadomił dyżurnego oświęcimskiej komendy, a sam udał się za tym pojazdem.

Podczas nietrzeźwego rajdu kierowca volkswagena uszkodził jeden z pojazdów. Natomiast inni jadący z przeciwka kierowcy, aby uniknąć zderzenia zmuszani byli do zjechania na pobocze. Funkcjonariusz wykorzystał okazję, wyprzedził pojazd, a następnie zmusił kierującego do zatrzymania się. Wspólnie z policjantami z oświęcimskiej komendy Policji nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości 69-letniego mieszkańca Oświęcimia wykazało 2 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd  obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony