Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech mężczyzn związanych ze sprawą zaginięcia aresztowanych

Data publikacji 29.11.2018

Już podczas intensywnych poszukiwań zaginionego 28-latka mundurowi mieli wiele wątpliwości, czy jego znikniecie nie kryje w sobie wątku kryminalnego. Przypuszczenia kryminalnych z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu potwierdziły się. Funkcjonariusze znaleźli ciało zaginionego mężczyzny w lesie. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 35 i 37 lat. Sąd Rejonowy w Radomiu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich mężczyzn na czas trzech miesięcy.

14 listopada skaryszewscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 28-latka, z którym nie było kontaktu od niedzieli. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania, jednak mężczyzny  nie udało się odnaleźć. Mimo intensywnych poszukiwań mundurowi mieli wiele wątpliwości, czy znikniecie młodego mężczyzny nie kryje w sobie wątku kryminalnego. W sprawę zaangażowani byli nie tylko radomscy policjanci, ale też kryminalni z Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu. Doświadczenie poparte wiedzą nie zawiodło. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się.

W minioną niedzielę funkcjonariusze znaleźli ciało zaginionego mężczyzny. Było ukryte w lesie pod Iłżą. Czynności na miejscu zostały wykonane z udziałem technika kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora. Zwłoki zostały zabezpieczone celem dalszych czynności.

Policjanci w wyniku intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali do sprawy trzy osoby. Mężczyźni w wieku 30, 35 i 37 lat usłyszeli już prokuratorskie zarzuty nieudzielenia pomocy 28-latkowi oraz składania fałszywych zeznań. Sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych 3-miesięczny tymczasowy areszt.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Foto: OSP Skaryszew

Powrót na górę strony