Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantem jest się nawet po służbie

Data publikacji 29.11.2018

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Ożarowie Mazowieckim, w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na terenie gminy Piątek. Policjant uniemożliwił 41-latkowi dalszą jazdę i wezwał na miejsce miejscowych stróżów prawa. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialny kierowca ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

28 listopada br. funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Ożarowie Mazowieckim będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na terenie łęczyckiego powiatu. Około godziny 10.30 jadąc swoim samochodem drogą w okolicach miejscowości Piątek zauważył auto jadące tak zwanym „wężykiem”. Widząc taki stan rzeczy wyprzedził po czym zatrzymał pojazd, a kiedy usiłował nawiązać rozmowę, usłyszał od kierowcy bełkotliwe odpowiedzi i wyczuł od niego woń alkoholu. Nie mając wątpliwość co do stanu mężczyzny niezwłocznie wyciągnął kluczyki ze stacyjki mercedesa i powiadomił policję.

Wezwani na miejsce policjanci z łęczyckiej komendy zbadali stan trzeźwości 41- letniego kierowcy. Okazało się, że w organizmie mieszkańca pow. kutnowskiego jest ponad dwa promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy!. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony