Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narażali własne życie ratując innych

Data publikacji 29.11.2018

To przykład wzorowego współdziałania służb, które dzisiaj w nocy wyjechały na ratunek mieszkańcom płonącej kamienicy. To dowód na to, że policjanci zawsze gotowi są nieść pomoc nawet z narażeniem życia. To także wzorowa i godna naśladowania postawa obywatelska mieszkanki Cieszyna, która zasługuje na wyjątkowe słowa uznania. Jednym zdaniem – współpraca na najwyższym poziomie zaangażowania.

Dzisiaj około 3.00 w nocy w budynku przy ulicy Wyższa Brama w Cieszynie wybuchł pożar. W pomieszczeniach piwnicznych paliły się między innymi różnego rodzaju przedmioty oraz plastikowe odpady, które wydzielały bardzo ostry i niebezpieczny dla zdrowia, rozprzestrzeniający się po całej kamienicy dym.

Niebezpieczeństwo dostrzegła zamieszkująca w budynku 43-latka. To ona natychmiast powiadomiła służby ratunkowe i zaalarmowała sąsiadów, którzy dzięki jej wzorowej postawie zdążyli bezpiecznie opuścić mieszkania.

Cieszyńscy policjanci na miejsce zdarzenia przybyli jako pierwsi. Rozpytali mieszkańców, a gdy tylko dowiedzieli się, że matka z dzieckiem, zamieszkująca na ostatnim piętrze nie opuściła jeszcze mieszkania natychmiast ruszyli jej z pomocą. Pod drzwiami okazało się jednak, że w zamku utknął złamany klucz, a drzwi są tak zamontowane, że do wyważenia ich niezbędny będzie specjalistyczny sprzęt hydrauliczny. Podczas oczekiwania na przybycie strażaków stróże prawa rozmawiali z kobietę i uspakajali ją, udzielali też instruktażu jak powinna zachować się z dzieckiem by nie paść ofiarą czadu. Na szczęście chwilę później strażacy wyważyli drzwi i razem z policjantami przekazali uratowanych lokatorów w ręce ratowników medycznych.

Dzięki zaangażowaniu, profesjonalizmowi i płynnej współpracy wszystkich służb biorących udział w nocnej akcji, ale przede wszystkim dzięki wzorowej postawie obywatelskiej 43-letniej mieszkanki kamienicy nikt z lokatorów nie ucierpiał. Poza matką z 7-letnim dzieckiem, którymi zajął się zespół pogotowia ratunkowego do szpitala trafili interweniujący policjanci. Choć życiu mundurowych nie zagraża niebezpieczeństwo podtruli się oni tlenkiem węgla ratując życie innych osób...

(KWP w Katowicach / ig)

Powrót na górę strony