Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dar życia popłynął do potrzebujących

Data publikacji 30.11.2018

Ponad 10 litrów krwi zebrano podczas jednodniowej akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 24 funkcjonariuszy, pracowników, studentów oraz słuchaczy Uczelni podzieliło się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi – darem życia.

30 listopada 2018 r. jak w każdy ostatni piątek miesiąca do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Cel spotkania – zawsze taki sam – zbiórka drogocennego surowca, który ratuje życie, a którego zapasy strasznie się kurczą.

Podczas jednodniowej akcji 26 funkcjonariuszy, pracowników, studentów oraz słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wyraziło chęć oddania krwi. Po zbadaniu przez lekarza, do ostatniego etapu zakwalifikowano 24 krwiodawców, którzy łącznie podczas akcji oddali 10,8 litrów krwi.

Pamiętajmy!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować czyjeś życie.

Wszystkim, którzy podzielili się cząstką siebie dziękujemy.

(WSPol w Szczytnie / kp)

 

Powrót na górę strony