Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą

Data publikacji 30.11.2018

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podjęli pościg za mężczyzną podejrzewanym o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawca uzbrojony w nóż próbował zaatakować również policjantów. Funkcjonariusze użyli broni palnej. Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności i przebieg tego zdarzenia.

Dzisiaj kilka minut po godzinie 13.00 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Policjanci natychmiast podjęli pościg za sprawcą tego przestępstwa. Podczas próby jego zatrzymania na ulicy Bydgoskiej w Legnicy, napastnik ruszył na funkcjonariuszy z nożem w ręku. Ponieważ nie reagował on na wezwania do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, a jego zachowanie stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia funkcjonariuszy, zmuszeni byli użyć środka przymusu bezpośredniego w postaci Tasera. Ponieważ ten środek nie przyniósł oczekiwanego efektu, a mężczyzna dalej próbował zaatakować mundurowych, funkcjonariusze podjęli decyzję o użyciu broni palnej, aby powstrzymać napastnika, raniąc go w nogi.

Sprawca został skutecznie obezwładniony i zatrzymany. W związku z odniesionymi obrażeniami policjanci niezwłocznie udzieli agresorowi pierwszej pomocy przedmedycznej. Dalej mężczyzna został przewieziony do szpitala. Zatrzymany obecnie znajduje się pod opieką lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Przypomnijmy, za przestępstwo kradzieży rozbójniczej w świetle kodeksu karnego jest zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / wsz)

Powrót na górę strony