Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starszy mężczyzna uratowany przed wychłodzeniem

Data publikacji 03.12.2018

Sierż.szt. Adrian Wiatr i st.sierż. Jan Zięba pełniąc służbę patrolową na terenie powiatu dąbrowskiego udzielili pomocy leżącemu na jezdni starszemu człowiekowi. Mężczyzna był mocno zmarznięty. Jak się okazało, wracał do domu i zmęczony postanowił przysiąść na chwilę na jezdni. Policjanci przewieźli 69-latka do domu. Apelujemy do wszystkich osób: nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

W  piątek, 30.11.br., sierż.szt. Adrian Wiatr i st.sierż. Jan Zięba pełnili służbę patrolową na terenie powiatu dąbrowskiego. Około godz. 19.00. patrolując jedną z ulic miejscowości Zalipie, na nieoświetlonym odcinku drogi, policjanci zauważyli mężczyznę leżącego na jezdni. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że to 69-letni mieszkaniec gminy Olesno. 69-latek był mocno zmarznięty i mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że wracał do domu lecz ze względu na swój wiek postanowił usiąść i odpocząć, gdyż już od kilku godzin przebywał na mrozie. Ze względu na niskie temperatury i zagrożenie wychłodzeniem organizmu policjanci umieścili mężczyznę w radiowozie i przewieźli go do miejsca zamieszkania, gdzie został przekazany pod opiekę żonie.

Apelujemy do wszystkich osób o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 112.

(KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony