Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Data publikacji 03.12.2018

Policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń uratowali mężczyznę przed zamarznięciem. Mundurowi znaleźli 44-latka leżącego na poboczu jednej z ulic. W szpitalu okazało się, że miał w organizmie blisko 5 promili alkoholu.

W piątkowy wieczór w godzinach wieczornych, policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń, na jednej z ulic zauważyli leżącego na poboczu mężczyznę - był wychłodzony, a mundurowi mieli trudności z nawiązaniem z nim kontaktu. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia ratunkowego. Do czasu jej przyjazdu, funkcjonariusze monitorowali funkcje życiowe mężczyzny i starali się go ogrzać.

Wychłodzonego mężczyznę przewieziono do szpitala w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej.  Po wstępnych badaniach okazało się, że 44-latek miał blisko 5 promili alkoholu w organizmie. Gdyby nie interwencja mundurowych mogłoby dość do tragedii.

Policjanci po raz kolejny apelują! Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Nie przechodźmy obok obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

(KWP w Bydgoszczy/ab)

Powrót na górę strony