Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie wręczenia łapówki funkcjonariuszom

Data publikacji 21.04.2006

Laskowiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który za odstąpienie od wykonania czynności służbowych próbował wręczyć 100 euro łapówki.

21 kwietnia 2006 r. ok. godz. 0.15 na ul. Polnej w Jelczu-Laskowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Jak się okazało 40-letni mieszkaniec gminy Namysłów miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Za odstąpienie od wykonania czynności służbowych usiłował wręczyć policjantom łapówkę. Namawiał ich do przyjęcia 100 euro. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Poinformowali go także o konsekwencjach prawnych, jakie grożą mu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Mężczyzna w dalszym ciągu przekonywał policjantów do przyjęcia pieniędzy, po czym wcisnął do ręki jednemu z funkcjonariuszy 100 euro. Policjanci niezwłocznie o powyższym fakcie powiadomili oficera dyżurnego jednostki, po czym zabezpieczając pieniądze doprowadzili go do komendy w Oławie, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymanemu mężczyźnie za wręczenie łapówki grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Jelczu-Laskowicach.

Powrót na górę strony