Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Każda sekunda jest cenna w chwili, gdy ratuje się ludzkie życie

Data publikacji 03.12.2018

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, uratowali życie 28-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna, który miał problemy rodzinne próbował targnąć się na swoje życie. Gdyby policjanci weszli do mieszkania chwilę później, mężczyzna mógłby już nie żyć.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 01.12.2018 r., o godzinie 19.00. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Oświęcimia, dotyczące jej 28-letniego syna, który groził samobójstwem.  Z informacji uzyskanych od kobiety wynikało, że mężczyzna znajduje się w jednym z mieszkań w Oświęcimiu. Patrol, który był najbliżej miejsca zdarzenia błyskawicznie udał się pod wskazany adres. Po wejściu do mieszkania, w jednym z pokoi policjanci odnaleźli w ostatniej chwili duszącego się mężczyznę. Policjanci zdjęli mu pętlę z szyi i udzielili pierwszej pomocy. 28-latek pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala.

To już drugi przypadek w ciągu kilku tygodni, gdy policjanci, dzięki błyskawicznej interwencji, ocalili życie zdesperowanego człowieka: Dzielnicowi uratowali życie niedoszłemu samobójcy ►

Przypominamy, że w każdym powiecie znajdują się instytucje m.in ośrodki interwencji kryzysowej, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki, można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

(KWP w Krakowie/ mw)

 

Powrót na górę strony