Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 12 tysięcy porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 04.12.2018

Na 3 miesiące trafił do aresztu 31-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, podejrzany o wytworzenie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać blisko 12 tysięcy porcji handlowych marihuany. Teraz grozić mu może kara pozbawienia wolności od lat 3.

Policjanci z Karpacza zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, podejrzanego o wytworzenie oraz o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W Podgórzynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Kierującym okazał się 31-letni mężczyzna. Podczas kontroli mężczyzna dziwnie się zachowywał m.in. był bardzo nerwowy. Szybko okazało się co jest powodem takiego stanu rzeczy. Mężczyzna posiadał marihuanę. W trakcie dalszych czynności, wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze dodatkowo, znaleźli marihuanę ukrytą w  różnych miejscach, w słoikach, kartonach. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać blisko 12 tysięcy porcji handlowych.

Mężczyzna przyznał się, że zabezpieczone środki odurzające sam wytworzył. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Teraz 31-latkowi za wytworzenie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • zabezpieczona przez policjantów marihuana
  • zabezpieczona przez policjantów marihuana
  • zabezpieczona przez policjantów marihuana
Powrót na górę strony