Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ugasili auto płonące na stacji paliw

Data publikacji 05.12.2018

We wtorkowe popołudnie policjanci z Posterunku Policji w Karsinie ugasili pożar samochodu zaparkowanego przy zbiorniku gazu na jednej ze stacji benzynowych. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru.

We wtorek (4 grudnia br.) około godz. 15.00, kierownik Posterunku Policji w Karsinie st. asp. Remigiusz Ciężak i st. sierż. Andrzej Sokołowski patrolując miejscowość Wiele zauważali na stacji benzynowej zaparkowany samochód marki bmw, stojący przy zbiorniku gazu LPG i budynku samej stacji. Dostrzegli wydobywający się płomień i dym spod maski tego pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, wyciągnęli z radiowozu gaśnicę i zaczęli gasić pożar, a następnie użyli również gaśnicy ze stacji benzynowej oraz powiadomili straż pożarną. Mundurowi musieli wybić szybę w pojeździe, by otworzyć maskę i dojść do zarzewia pożaru.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii, gdyż bmw był zaparkowany w odległości zaledwie jednego metra od dużego zbiornika gazu. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, dogasili pożar.
Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Powrót na górę strony