Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał samochodem pijąc alkohol

Data publikacji 05.12.2018

Policjant wracając do domu po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Gdy podszedł do niego zobaczył, że ten miał przy sobie butelkę alkoholu, którą opróżniał w czasie jazdy. Przeprowadzone badanie wykazało u kierującego ponad 2,6 promila. Mężczyźnie postawiono zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za swoje czyny będzie on teraz odpowiadał przed sądem.

Po służbie dzielnicowy z Kamieńca Ząbkowickiego wracał swoim samochodem do domu. Było to kilkanaście minut po 22.00. Przez kilkaset metrów jechał za fordem focusem, którego kierowca zaczął jechać od krawędzi do krawędzi jezdni. Policjant postanowił go zatrzymać i sprawdzić, jaka jest tego przyczyna.

Gdy funkcjonariusz podszedł do samochodu zobaczył, że kierowca jest wyraźnie pijany, a dodatkowo miał przy sobie butelkę alkoholu, którą opróżniał w czasie jazdy. Dzielnicowy natychmiast wezwał do pomocy innych policjantów, którzy w tym czasie pełnili służbę.

58-letni kierujący mieszkaniec kamienieckiej gminy miał ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie. Oczywiście nie mógł już kontynuować jazdy za kierownicą. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości sąd może teraz orzec nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoką karę finansową.

Przykład dzielnicowego pokazuje, że policjantem się jest, a nie bywa. Dzięki jego reakcji nie doszło do żadnego niebezpiecznego zdarzenia, a kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
  • policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
  • policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Powrót na górę strony