Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych

W trosce o zdrowie osób bezdomnych opolscy policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają miejsca ich pobytu. Informują o możliwości spędzenia zimy w schronisku oraz instytucjach, gdzie mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Przede wszystkim jednak sprawdzają jak się te osoby czują i oferują swoją pomoc.

Okres jesienno – zimowy to czas, kiedy szczególną uwagę musimy skierować na osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób, a tragiczny finał może mieć kilka godzin spędzonych na mrozie.

W trosce o bezdomnych policjanci włączyli się we wspólne działania ze strażnikami miejskimi z Opola. Mundurowi regularnie sprawdzają opuszczone budynki, garaże i altanki działkowe. Każdą napotkaną bezdomną osobę informują o możliwości spędzenia najzimniejszych miesięcy w roku w noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym w Opolu oraz wskazują miejsca gdzie mogą one dostać ciepłą odzież i posiłek.

Kiedy temperatury na zewnątrz znacznie spadają miejsca pobytu bezdomnych są regularnie sprawdzane. Współpraca Policji i Straży Miejskiej oraz pozostałych służb pozwala na szybką reakcję i pomoc, kiedy bezdomni jej najbardziej potrzebują.

My sami nie bądźmy obojętni na los osób samotnych, w trudnej sytuacji materialnej czy bezdomnych. Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy zaznaczyć miejsce, gdzie według naszej wiedzy, mogą przebywać osoby bezdomne. Taka informacja zostanie sprawdzona, a osobą bezdomnym, przebywającym na miejscu, zostanie zaoferowana pomoc.

Zainteresujmy się osobami z naszej najbliższej okolicy. Samotna sąsiadka czy sąsiad z naszej klatki też może potrzebować pomocy, choćby z codziennymi zakupami czy z wniesieniem ciężkich rzeczy na piętro, gdzie mają mieszkanie.

Czytaj również:

  • Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych
  • Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych
  • Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych
  • Wspólne działania służb dla bezpieczeństwa osób bezdomnych
Powrót na górę strony