Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Wierzę, że dzięki Wam szybciej wrócę do zdrowia!

Data publikacji 06.12.2018

„Wierzę, że dzięki Wam szybciej wrócę do zdrowia. Dziękuję.” To słowa, jakie napisał do policjantów i pracowników garnizonu lubelskiego 10 letni Michał Kwiatkowski, syn policjantki bialskiej komendy. U chłopca zdiagnozowano aplazję szpiku kostnego. Nadzieję na wyzdrowienie daje mu jedynie przeszczep szpiku kostnego. Kiedy okazało się, że potrzebne jest nasze wsparcie bez zastanowienia ruszyliśmy z pomocą. Dziś już wiemy, że wkrótce Michała czeka przeszczep i szansa na zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo. Trzymamy kciuki Michałku!

U 10-letniego syna naszej koleżanki, policjantki Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej lekarze zdiagnozowali aplazję szpiku kostnego. Chłopiec co drugi dzień ma przeprowadzaną transfuzję krwi, która utrzymuje go przy życiu. Jednak nadzieję na wyzdrowienie daje mu jedynie przeszczep szpiku kostnego.

Kiedy dotarła do nas ta informacja postanowiliśmy zrobić, co w naszej mocy by wesprzeć chłopca i jego rodziców w walce z chorobą. W całym garnizonie zorganizowaliśmy zbiórki krwi połączone z rejestracją w bazie dawców komórek macierzystych. Zareagowali wszyscy policjanci, pracownicy policji, nasze rodziny, a także koleżanki i koledzy z innych służb mundurowych.

Dzisiaj wiemy, że Michał czeka na przeszczep i jest ogromna szansa na jego wyleczenie. Dzisiaj także otrzymaliśmy podziękowania od Michałka i jego rodziców.

Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie dawców komórek macierzystych. Być może gdzieś jest ktoś, kto czeka właśnie na naszą pomoc.

Michałku trzymamy kciuki za Twój powrót do zdrowia.

R.L.R.

 

Powrót na górę strony