Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Event profilaktyczny w radomskiej Elektrowni

Data publikacji 10.12.2018

Dzisiaj w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbył się event dla uczniów szkól. Podczas spotkania zaprezentowane zostały spoty profilaktyczne dotyczące zagrożeń w cyberprzestrzeni. Została też wręczona nagroda dla laureata konkursu na projekt edukacyjnej gry komputerowej.

Dzisiaj w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbyło się przedsięwzięcie organizowane jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Delta. Event realizowany był w ramach projektu „W świecie cyberprzestrzeni – o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy”, który uzyskał dofinansowanie z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Podczas spotkania odbyła się premiera filmowych spotów profilaktycznych, nakręconych w ramach projektu. Etiudy filmowe dotyczą zagrożeń w cyberprzestrzeni, czyli cyberbullyingu, sekstingu, cyberstalking, grooming, phishing. Podczas spotkania została też wręczona nagroda dla laureata konkursu na projekt edukacyjnej gry komputerowej. Zwycięzcą został Bartłomiej Konopacki z Zespołu Szkół Nr 2 w Garwolinie.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty, Jolanta Szafrańska Koordynator Programu Razem Bezpieczniej z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, insp. Marek Świszcz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, Włodzimierz Pujanek Dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Bogusław Tundzios Kierownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, a także dyrektorzy, pedagodzy. W evencie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Radomia i okolic. Całe spotkanie uświetniła swoim występem wokalnym Julia Ziętek.

Podczas dzisiejszej gali Komenda Wojewódzka Policji zaprezentowała swoje stoisko oraz ofertę dla zainteresowanych wstąpieniem do służby. Można było porozmawiać o pracy policjanta oraz dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić by wstąpić w szeregi Policji. Przedstawione były szczegóły postępowania rekrutacyjnego oraz możliwości jakie oferuje służba. Na miejscu można było również wypełnić kwestionariusz osobowy do przyjęcia do służby. Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. O szczegóły przyjęcia do służby pytały najczęściej osoby, które niebawem będą zdawać maturę.

ZP KWP zs. w Radomiu

Filmy do pobrania:

1

2

3

4

5

Powrót na górę strony