Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przybyli z pomocą na czas

Data publikacji 11.12.2018

Informacja od rodziny i decyzja o wyważeniu drzwi podjęta przez sierż. szt. Pawła Sowińskiego i st. sierż. Katarzynę Jaworską umozliwiły uratowanie życia 34-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Po wytrzeźwieniu mężczyzna trafił pod specjalistyczną opiekę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10.12.18 r.) około godziny 21:00. Dyżurny Policji odebrał informaję,, że w jednym z mieszkań w centrum Włocławka może znajdować się mężczyzna, który potrzebuje pomocy. Pod wskazany adres wysłano sierż. szt. Pawła Sowińskiego oraz st. sierż. Katarzynę Jaworską.

Mimo pukania, nikt nie otworzył im drzwi, dlatego mundurowi poprosili o pomoc strażaków. Oczekując na ich przyjazd usłyszeli dziwne odgłosy z wnętrza mieszkania. Nie zastanawiając się ani chwili wyważyli drzwi. Wewnątrz zastali wiszącego mężczyznę. Natychmiast go odcięli i do czasu przyjazdu karetki pogotowia, kontrolowali czynności życiowe 34-latka. Po wstępnych badaniach medycznych mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Musiał wytrzeźwieć, miał bowiem około 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj (11.12.18 r.), 34-letnim włocławianinem ponownie zajęli się lekarze. Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji, policjantom udało się uratować życie mężczyzny.

(KWP w Bydgoszczy/ab)

Powrót na górę strony