Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, Jechał skradzionym motorem, pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

Data publikacji 12.12.2018

Górowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był pod wpływem alkoholu. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Policjanci górowskiej drogówki w trakcie pełnienia służby w miejscowości Chróścina podjęli próbę kontroli drogowej kierującego motocyklem. Mężczyzna nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego, którym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Góra. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 0,84 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami ani wymaganego ubezpieczenia. Pojazd nie miał też tablic rejestracyjnych, a jego stacyjka była uszkodzona.

Funkcjonariusze sprawdzili policyjne bazy danych gdzie okazało się, że motocykl został skradziony na terenie Niemiec kilka miesięcy temu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty paserstwa, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Kierujący odpowie również za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i wymaganych dokumentów.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony