Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bohaterska akcja ratunkowa policjantów z Wawra

Data publikacji 13.12.2018

Policjanci z komisariatu w Wawrze uratowali dwie kobiety z płonącego domu i zatrzymali podejrzanego o wzniecenie pożaru. Funkcjonariusze bez zawahania, przy pomocy znalezionej na sąsiedniej posesji drabiny, wyciągnęli 61-latkę i 31-latkę wołające o pomoc w oknach na pierwszym i drugim piętrze. 36-letni Stanisław R., wynajmujący pokój w piwnicy najprawdopodobniej zaprószył ogień.

O północy policjanci z Wawra otrzymali wezwanie do pożaru w domu jednorodzinnym. Na miejscu zastali biegającego po podwórku mężczyznę oraz dwie wychylające się z okien na pierwszym i drugim pietrze kobiety. Obie wołały o pomoc. Zadymienie było już ogromne.
Policjanci bez zawahania podjęli akcję ratunkową. Bardzo przytomnie i szybko znaleźli drabinę na sąsiedniej posesji. Funkcjonariusze wyciągnęli obie kobiety z okien i przy użyciu drabiny sprowadzili na ziemię. Akcję gaśniczą przeprowadzili przybyli na miejsce strażacy. Jedna z kobiet została przewieziona do szpitala.


Mężczyzna, który by na podwórku, jak się okazało był tym, który najprawdopodobniej przyczynił się do pożaru. 36-letni Stanisław R. został zatrzymany. Jak wskazują ustalenia śledczych mężczyzna najprawdopodobniej zaprószył ogień. 36-latek wynajmował pokój w piwnicy domu kobiet.

Mężczyzna prawdopodobnie dziś usłyszy zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a o jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

(KSP / kp)

 

  • policjanci i strażacy podczas akcji ratunkowej
  • akcja ratunkowa płonącego budynku
  • akcja ratunkowa płonącego budynku
Powrót na górę strony