Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja fabryki amfetaminy

Data publikacji 21.04.2006

Policjanci z Gliwic wspólnie z policjantami śląskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego zlokalizowali i zlikwidowali linię produkcyjną amfetaminy, która była zainstalowana w bloku mieszkalnym. Zatrzymani zostali Jerzy K. - właściciel mieszkania i 72-letni Janusz H. ps. "Dziadek", z wykształcenia chemik, znany policji i karany w przeszłości za produkcję narkotyków.

Policjanci z Gliwic wspólnie z policjantami śląskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego zlokalizowali i zlikwidowali linię produkcyjną amfetaminy, która była zainstalowana w mieszkaniu 52-letniego mężczyzny.

Policjanci zajmujący się sprawą od pewnego czasu zdobywali informacje o wytwórni narkotyków usytuowanej w okolicach Gliwic. Działania policjantów sekcji do walki z przestępczością narkotykową KMP w Gliwicach i oficerów CBŚ pozwoliły na ustalenie adresu mieszkania, w którym odbywała się nielegalna produkcja. Wczoraj późnym popołudniem śląscy funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania usytuowanego na IV piętrze 7-kondygnacyjnego budynku, gdzie ujawnili kompletną linię produkcyjną. Zatrzymani zostali Jerzy K. - właściciel mieszkania i 72-letni Janusz H. ps. "Dziadek", z wykształcenia chemik, znany policji i karany już w przeszłości za produkcję narkotyków.

W mieszkaniu policjanci, oprócz urządzeń linii produkcyjnej, znaleźli i zabezpieczyli 3,5 kg amfetaminy w formie proszku i 2 litry płynnego narkotyku wartości łącznej ponad 100.000 zł, kilkadziesiąt kilogramów prekursorów i odczynników chemicznych (m.in. BMK, kwas solny, wodorotlenek sodu, sodek potasu, spirytus) oraz pieniądze w kwocie 8.000 zł i 1000 euro. Śląscy policjanci, w ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Gliwicach, która nadzoruje śledztwo, ustalają obecnie odbiorców wyprodukowanego narkotyku, który - jak wstępnie stwierdzono - był w większości ekspediowany za granicę.

Zatrzymani mężczyźni doprowadzeni zostaną do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za produkcję narkotyków może im grozić 10 lat więzienia.


Powrót na górę strony