Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Umowa na dofinansowanie zakupu hybrydowych aut podpisana

Data publikacji 17.12.2018

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy pozyskała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Zakup 4 samochodów z napędem hybrydowym dla jednostek Policji woj. kujawsko-pomorskiego” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

W ramach zadania zostaną zakupione 4 samochody osobowe z napędem hybrydowym (3 z nadwoziem typu kombi i 1 z nadwoziem typu hatchback), które użytkowane będą przez jednostki Policji województwa kujawsko-pomorskiego. Zakup nowych pojazdów jest ukierunkowany na dokonanie wymiany aktualnie eksploatowanych 4 pojazdów służbowych na nowe pojazdy, z wykorzystaniem napędu hybrydowego. Wdrożenie do eksploatacji pojazdów z napędem hybrydowym umożliwi redukcję emisji szkodliwych substancji w spalinach. Najnowsze badania wykazują znaczną szkodliwość spalin i cząstek stałych emitowanych przez silniki wysokoprężne na organizm człowieka. Ponadto, nastąpi redukcja zużycia paliwa, jak również zmniejszenie poziomu hałasu.

W miniony piątek (14.12.2018 r.) zostały podpisane umowy na realizację zadania z Wykonawcą. Zgodnie z umowami samochody zostaną dostarczone do dnia 27 grudnia.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w wysokości: 312.463 zł.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja