Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa dziadka

Data publikacji 21.04.2006

Policjanci z sekcji patrolowej zatrzymali 29-letniego Pawła B. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego 80-letniego dziadka. Zatrzymany był w stanie nietrzeźwym, miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do zatrzymania niewątpliwie przyczynili się mieszkańcy, którzy wskazali, gdzie ewentualnie może przebywać przestępca, a następnie wskazali go, gdy uciekał na widok policyjnego patrolu.

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa dziadka20.04 br. o godzinie 18.55 do dyżurnego Policji zadzwoniła kobieta informując, że z mieszkania jej sąsiadów przy ul. Kunickiego w Lublinie dochodziły kilka minut wcześniej głośne krzyki, odgłosy bójki i przekleństwa, po czym nagle wszystko ucichło. Według kobiety w mieszkaniu mieszka 80-letni mężczyzna razem ze swym wnukiem, który nadużywa alkoholu i znęca się nad dziadkiem. To właśnie dzięki jej interwencji 80-latek ma szansę na przeżycie.

Gdy na miejsce przyjechali policjanci drzwi nikt nie otwierał. Dobijali się coraz głośniej. W końcu w porozumieniu z dyżurnym prokuratorem zapadła decyzja o wyłamaniu drzwi. W tym przypadku istniało realne zagrożenie dla życia lub zdrowia. Wtedy drzwi otworzył 80-letni mężczyzna, który (będąc wyraźnie osłabiony) powiedział policjantom, że został ugodzony nożem w lewą dłoń przez swego wnuka, który ukradł mu pieniądze i zbiegł.

W mieszkaniu widoczne były liczne ślady krwi. Poszkodowany przyznał, że wnuk chciał go zabić. Załoga karetki pogotowia przewiozła natychmiast poszkodowanego do szpitala. Tam okazało się, że oprócz zranionej ręki posiada on trzy rany kłute brzucha. Jego stan lekarze określili jako ciężki.

Przy zatrzymanym policjanci ujawnili portfel z gotówką, który prawdopodobnie jest własnością jego dziadka. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony