Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Świąteczne przesyłki dla dzielnicowego z myślą o chorej Poli

Data publikacji 28.12.2018

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy obdarowujemy się prezentami. Upominki otrzymał także mł. asp. Adam Trzonkowski. To dzielnicowy z Białej Piskiej, który zainicjował zbiórkę nakrętek dla chorej Poli. W komisariacie czekały na niego przesyłki. Wśród nich było pudełko pełne nakrętek wraz z załączonym listem. Przysłał je mężczyzna odbywający karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym. To nie jedyna taka niespodzianka, która czekała na policjanta. „Takie gesty chwytają za serce i motywują do dalszego działania”- mówi dzielnicowy.

Za nami Święta Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją wielu z nas otrzymało upominki pod choinkę. Prezenty otrzymał także mł. asp. Adam Trzonkowski - dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej. To właśnie on zainicjował zbiórkę nakrętek dla chorej Poli.

Przed świętami, kiedy dzielnicowy wrócił do komisariatu po zakończonym obchodzie, czekała na niego paczka. Było to pudełko po brzegi wypełnione nakrętkami. W środku dołączony był list. Wynikało z niego, że paczkę przysłał mężczyzna odbywający karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym. Pisze, że o całej akcji zbierania nakrętek dla Poli dowiedział się z telewizji. Bardzo chciałby w jakiś sposób pomóc chorej dziewczynce, stąd na początek przysłał niewielkie pudełko z nakrętkami. Zamierza jednak rozpowszechnić akcję wśród osadzonych.

Kolejna niespodzianka czekała na dzielnicowego w piskiej komendzie, gdzie dostarczono dwa duże kartony. Było w nich blisko 20 kg nakrętek. Przysłała je osoba z okolic Siedlec, która o akcji „Nakręćmy się na pomaganie” usłyszała w telewizji.

„Takie gesty chwytają za serce i motywują do dalszego działania. Bardzo cieszy też to, że zbiórka nakrętek ma już zasięg nie tylko lokalny. Paczki przychodzą z całej Polski. Za wszystkie serdecznie dziękujemy, bo im więcej nakrętek, tym lepiej”

- mówi dzielnicowy.

To nie jedyne takie miłe gesty ze strony ludzi o wielkich sercach. W okresie przedświątecznym mł. asp. Adam Trzonkowski oraz rodzice Poli - Marlena i Michał otrzymali wiele ciepłych słów z całego kraju. Ludzie pomagają dziewczynce w miarę swoich możliwości. Przysyłają i przywożą nakrętki, przelewają pieniądze na konto, organizują kiermasze, z których dochód przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację Poli.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.69 MB)

Przypominamy, że zbiórka nakrętek wciąż trwa. Istnieje także możliwość finansowego wsparcia Poli. Dziewczynka objęta jest pomocą Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wystarczy przelać określoną kwotę na numer konta w banku Alior Bank S.A:

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 wpisując w tytule: 34404 Zielińska Pola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można też przekazać 1% swojego podatku na Polę. W tym celu w formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” należy wpisać: 34404 Zielińska Pola.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://dzieciom.pl/podopieczni/34404.

Za wszelką pomoc rodzice dziewczynki – Marlena i Michał bardzo serdecznie WSZYSTKIM dziękują. „Nakręćmy się na pomaganie” i pomóżmy chorej Poli!

asz/in

  • Zbiórka nakrętek
    Zbiórka nakrętek
  • Zbiórka nakrętek
    Zbiórka nakrętek
  • Zbiórka nakrętek
    Zbiórka nakrętek
Powrót na górę strony