Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zarzuty w związku z przemocą domową

Data publikacji 04.01.2019

Dozór Policji, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania z nią zastosował prokurator wobec 69-letniego mężczyzny. Został on zatrzymany przez policjantów z Targówka podczas interwencji domowej. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Targówku po raz kolejny interweniowali w związku z awanturą domową. Na miejscu okazało się, że 69-latek wyzywał swoją żonę i bił ją. Jak ustalili mundurowi, agresywny mężczyzna już wcześniej stosował przemoc wobec 68-latki.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego przygotowali materiał dowodowy, z którego wynikało, że zatrzymany od ponad 4 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. 69-latek wyzywał kobietę, ubliżał jej, poniżał, wielokrotnie też ją uderzył.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Podejrzany musi też opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal.

Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/po

Powrót na górę strony