Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów ze Świerzawy za czujność i zaangażowanie

Data publikacji 04.01.2019

Właściciel posesji, na terenie której doszło do pożaru stodoły podziękował funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Świerzawie za zaangażowanie w służbie, a przede wszystkim czujność. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów odpowiednio wcześnie zostały podjęte działania ratownicze i udało się zapobiec tragedii oraz ograniczyć straty.

Do zdarzenia doszło nocną porą w miejscowości Lubiechowa. Patrol funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Świerzawie zauważył płomień wydobywający się budynku gospodarczego. Policjanci, spośród których jeden jest także czynnym strażakiem ochotnikiem natychmiast zareagowali. Poinformowali o zagrożeniu dyżurnego jednostki i straż pożarną, po czym udali się w kierunku posesji. Sprawdzili czy we wnętrzu budynku nie ma osób lub zwierząt a następnie zaalarmowali właścicieli stodoły. Kiedy do działań gaśniczych przystąpili strażacy, policjanci udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej dla właścicielki posesji, która zdenerwowana całą sytuacją zasłabła.

W wyniku zdarzenia spaleniu uległo pomieszczenie, w którym znajdował się ciągnik rolniczy, poszycie dachu stodoły oraz niewielka ilość siana. Właściciel stodoły przyznaje, że jest bardzo wdzięczny za okazaną pomoc, czujność i zaangażowanie funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Świerzawie. Wcześnie dostrzeżony przez policjantów pożar i błyskawicznie podjęte przez nich działania, a przy tym sprawnie przeprowadzona akcja gaśnicza pozwoliły na zapobieżenie tragedii i ograniczenie strat.

Wyrazy uznania właściciela posesji bardzo nas cieszą i motywują do dalszego, wzorowego pełnienia służby. Warto podkreślić jak ważne podczas tego typu zdarzeń jest wzajemne wsparcie i współdziałanie służb ratunkowych. Dziękujemy naszym kolegom za profesjonalizm i godną naśladowania postawę!

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony