Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za wyłudzenie kredytu

Data publikacji 07.01.2019

W ręce piotrkowskich policjantów wpadli 39 -letni mężczyzna i 25-letnia kobieta. Piotrkowianka i jej kompan usiłowali wyłudzić kredyt w wysokości blisko 50 tys. złotych na szkodę placówki bankowej. Podejrzani usłyszeli już zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją otrzymali informację o próbie wyłudzenia kredytu przez 25-letnią piotrkowiankę. Wszystko zaczęło się 26 grudnia 2018 roku, kiedy to do placówki bankowej drogą elektroniczną wpłynął wniosek złożony przez 25-latkę o udzielenia kredytu na kwotę blisko 50 tys. złotych. Do wniosku załączone było zaświadczenie, z którego wynikało, że piotrkowianka od blisko roku zatrudniona jest w firmie transportowej na stanowisku spedytora. Kobieta dołączyła również informację o rzekomym miesięcznym wynagrodzeniu. Pracownicy banku w trakcie weryfikacji wniosku nabrali podejrzeń, że mogło dojść do próby oszustwa. 4 stycznia 2019 roku policjanci zapukali do drzwi mieszkania piotrkowianki. Po dokładnej analizie zebranych materiałów policjanci ustalili, że kobieta nigdy nie była zatrudniona we wskazanej na wniosku firmie. Nieprawdziwe dane dotyczyły też jej wynagrodzenia za pracę. Funkcjonariusze dotarli też do 39-letniego mężczyzny, który jako prezes firmy wystawił fałszywe zaświadczenia.

Przestępczy duet usłyszał już zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo zgodnie z przepisami kodeksu karnego zarówno kobiecie jak i mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora rejonowego sprawcy zostali objęci policyjnym dozorem.

(KWP w Łodzi / mw)

 

Powrót na górę strony