Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne małżeństwo w czasie wolnym zatrzymało sklepowego złodzieja

Data publikacji 08.01.2019

Małżeństwo wrocławskich policjantów w czasie wolnym od służby w jednym z marketów na ternie Oleśnicy zatrzymało złodzieja. Stróże prawa zauważyli jak pewien klient kradnie towar i wychodzi ze sklepu. Bez chwili zwłoki zatrzymali 30-latka. Mężczyzna miał przy sobie pięć opakowań markowej kawy o wartości ponad 250 zł. Za wykroczenie złodziej został ukarany mandatem karnym.

Do zdarzenia doszło w jednym z dyskontów handlowych na terenie Oleśnicy. Policyjne małżeństwo z wrocławskiej komendy miejskiej, będąc w czasie wolnym od służby, zauważyło mężczyznę pakującego pośpiesznie opakowania z kawą. Chwilę później, korzystając z dużego ruchu, wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Stróże prawa zareagowali natychmiast i zatrzymali złodzieja. Jak się okazało, 30-latek ukradł pięć opakowań markowej kawy o wartości ponad 250 złotych. Na miejsce przyjechali miejscowy policjanci, którzy przewieźli mężczyznę do oleśnickiej komendy. Towar powrócił do dalszej sprzedaży, a mężczyzna za kradzież został ukarany w postępowaniu mandatowym.

Spostrzegawczość oraz szybkie działanie policyjnej pary, doprowadziły do szybkiego zatrzymania i ukarania złodzieja.

Przypomnijmy, że za kradzież mienia o wartości do 500 złotych, w świetle obowiązujących przepisów, sprawcy grozić może wysoka grzywna, kara aresztu lub ograniczenia wolności do jednego miesiąca. Natomiast, gdy wartości skradzionych przedmiotów przekroczy wymienioną kwotę, sprawcy grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony