Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinie groziło niebezpieczeństwo. Zainterweniowali policjanci

Data publikacji 08.01.2019

Dzięki interwencji policjantów czteroosobowa rodzina najprawdopodobniej uniknęła tragedii. Podczas wizyty złożonej rodzinie w gm. Tyszowce, mundurowi zwrócili uwagę na dom, który znajdował się w bardzo złym stanie. Ponieważ zachodziła obawa o bezpieczeństwo mieszkańców budynku, powiadomiono MOPS i burmistrza miasta. Na miejsce została wezwana także straż pożarna i inspektor budowlany. Jak się wkrótce okazało, dom groził zawaleniem, zaś w pomieszczeniach było duże stężenie tlenku węgla. Wobec tych zagrożeń dorośli wraz z dwójką dzieci w wieku 11 i 12 lat zostali tymczasowo zakwaterowani w lokalu zastępczym.

Wczoraj, 07.01.2019 roku, podczas wizyty u jednej z rodzin w miejscowości Przewale, dzielnicowy i funkcjonariusz z Posterunku Policji w Tyszowcach zwrócili uwagę na dom czteroosobowej rodziny, który znajdował się w bardzo złym stanie. Dodatkowo jego dach po ostatnich intensywnych opadach śniegu wyglądał niebezpiecznie. W domu tym mieszkało dwoje dorosłych ludzi oraz dwójka dzieci w wieku 11 i 12 lat.  Rodzina zimą dogrzewała się tzw. kozą.

Ponieważ zachodziła obawa o bezpieczeństwo rodziny w tym domu, powiadomiono MOPS i burmistrza miasta. Na miejsce została wezwana także straż pożarna i inspektor budowlany.

Jak się wkrótce okazało, dom rodziny groził zawaleniem, zaś w pomieszczeniach było duże stężenie tlenku węgla. Wobec tych zagrożeń  rodzina została tymczasowo zakwaterowana w lokalu zastępczym w Tyszowcach.

W tym przypadku wszystko skończyło się szczęśliwie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i burmistrza rodzina znalazła bezpieczne schronienie.

(KWP w Lublinie / mw)

  • dom grożący zawaleniem
  • dom grożący zawaleniem
  • dom grożący zawaleniem
Powrót na górę strony