Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdecydowane działania w walce z piratami drogowymi

Data publikacji 09.01.2019

Policjanci oławskiej „drogówki” od Nowego Roku zatrzymali kierującym już 7 praw jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierowcy samochodów osobowych, przy trudnych warunkach atmosferycznych jechali drogami powiatu oławskiego z prędkością przekraczającą 100 km/h.

Funkcjonariusze z oławskiego ogniwa ruchu drogowego w ramach codziennej służby na drogach powiatu kontrolują przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne – opady deszczu, śniegu i występujące gołoledzi na jezdniach, należy zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy. Większość kierujących stosuje się do przepisów i zachowuje czujność na drogach.

Niestety nie wszyscy kierowcy pomimo trudnych warunków drogowych decydują się, aby zdjąć nogę z gazu. Znajdują się tacy, którzy lekkomyślnie narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie pieszych i rowerzystów.

Policjanci ruchu drogowego z oławskiej komendy zarejestrowali w ostatnich dniach siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkości o ponad 50 km/h, zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Wszyscy kierowali pojazdami z prędkością przekraczającą 100 km/h pomimo trudnych warunków atmosferycznych.

Wykonywali manewry wyprzedzania w miejscach niedozwolonych. Niechlubny rekordzista jechał po drodze krajowej K-94 z prędkością przekraczającą 190 km/h, gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h.

Wszyscy kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Funkcjonariusze mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich osób na drodze już planują kolejne działania.

Pamiętajmy, że oblodzona nawierzchnia drogi powoduje często zmniejszenie przyczepności kół naszych pojazdów, co w połączeniu z jazdą z nadmierną prędkością, może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: nagranie z wideorejestratora - oławscy policjanci w walce z piratami drogowymi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.02 MB)

Powrót na górę strony